Ogłoszenia


Thumbnail for the listing's main image

Informacje kontaktowe:

Piotr Zając (kliknij, by napisać wiadomość)
533 315 337

279 zł brutto

Opis ogłoszenia:

Szlifierka oscylacyjna DBSSw 114IIB przeznaczona jest zasadniczo do prac wykończeniowych przy obróbce drewna, w mniejszym stopniu — przy obróbce powierzchni metalowych (usuwanie śladów korozji) i tworzyw sztucznych.

Szlifowanie wykonuje się za pomocą narzędzi szlifierskich nasypowych w postaci papierów i płócien ściernych. Bardzo dobre efekty szlifowania (wygładzania) uzyskuje się podczas obróbki drewna liściastego i iglastego oraz materiałów drewnopochodnych (płyty wiórowe, pilśniowe twarde, MDF, sklejki i płyty fornirowane).
Szlifierkę można stosować również do szlifowania powłok: wysuszonego podkładu, szpachlówki, lakierów i emalii. Szlifować można małe i wąskie powierzchnie, a tak- że duże płaszczyzny.
Zakres czynności, które mogą być wykonywane szlifierki oscylacyjne, czyni ja przydatną w pracach związanych z wykończeniem: nowych mebli oraz ich renowacji, boazerii, stolarki budowlanej drzwiowej i okiennej itp.

Konstrukcja szlifierki, jej ergonomiczny kształt i niewielki ciężar sprawiają, że w procesie szlifowania uzyskuje się dobrą wydajność i jakość pracy.
Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się pyłu, który powstaje podczas szlifowania, można zastosować odciąg montowany na korpusie szlifierki.
Do odciągu przyłącza się wąż odkurzacza (przeznaczonego do pochłaniania pyłu drzewnego). Ruch obrotowy silnika jest przenoszony przez przekładnie zębatą na mimośród, który nadaje ruch okrężny trzewikowi.
Do trzewika, z przyklejoną poduszką z porowatej gumy, mocuje się sprężystymi dociskami papier ścierny. Trzewik połączony jest z korpusem za pomocą amortyzatorów umożliwiających jego ruch oscylacyjny.
Ergonomicznie ukształtowana rękojeść (również dla leworęcznych) pozwala wygodnie prowadzić szlifierkę podczas obróbki materiału oraz pewnie trzymać ją w ręku.
Przycisk wyłącznika i przycisk pracy ciągłej są wbudowane w rękojeść i tak umiejscowione, że są łatwo dostępne przy włączaniu i wyłączaniu silnika szlifierki.
Łatwy dostęp do szczotek elektrografitowych, w razie ich wymiany, umożliwia osłona mocowana dwoma wkrętami w górnej części korpusu.
Szybkiej wymiany papieru ściernego dokonuje się po uprzednim zwolnieniu dwóch sprężystych docisków mocujących papier na trzewiku.

Moc wejściowa: 310 W
Maksymalna średnica ściernicy: 227x114x170mm
Ciężar: 1,9 kg
Średnica tarczy: 114x225mm
Średnica otworu tarczy:: 12,9 mm

BIURO OBSŁUGI KLIENTA ZAMÓW WIZYTĘ DORADCY
BOK: 533 315 304